Európa vezető utánpótlás csapataival találkozott U14-es együttesünk

2024-06-18

Gárdánk egy hajszállal maradt le a dobogóról Ausztriában.

U14-es csapatunk a 15 együttest felvonultató SETG Cup-on vett részt az ausztriai Seekirchen am Wallersee városában, ahol összesen kilenc darab 30 perces mérkőzést játszott.

A szervezők a résztvevőket három darab ötös csoportba osztották, gárdánk a C-csoportban az Egyesült államokbeli Legends FC elleni 0-0-ás döntetlennel kezdett, majd 1-1-re végzett az Ajax Amsterdam ellen.

A folytatásban az FK Austria Wien ellen 1-0-ra, a TSV 1860 München ellen pedig 3-0-ra nyert csapatunk, így a második helyen végezve bejutott a legjobb nyolc közé.

Itt egy újabb csoportkör várt a fiúkra, akik a későbbi győztes Dinamo Zagreb (0-0) és a Galatasaray (0-0) ellen is döntetlent játszottak, a Slavia Praha ellen pedig 2-0-ra nyertek, így készülhettek az elődöntőre.

A legjobb négy között szoros mérkőzéseket játszott az együttes, de a VfB Stuttgart és az RB Salzburg ellen is 1-0-ra kikapott, így egy hajszállal lemaradva a dobogóról a negyedik helyen zárt.