U14, U15: Hátrányból fordítva győztünk az UTE otthonában

2020-10-04

Mindkét együttesünk két góllal nyert a bajnokság 6. fordulójában.

U15 Kiemelt csoport, 6. forduló
UTE U15–MTK Budapest U15 2-4 (2-2)

Gólszerző: Földi (12.), Balogh (21.) illetve Forró (27.), Csányi (29.), Varga Á. (44., 57.)

Sárga lap: Köves (69.) illetve Ilyés (83.)

MTK Budapest: Radnóti - Katona, Béres (Varga Á. 27.), Csányi, Borisza - Ilyés, Forró (Kenesei 50.), Madarász - Kiss (Varga M. 62.), Sebestyén (Weisz M. 62.), Horváth.

Horváth Ádám értékelése: - Az első húsz perc értékelhetetlen volt. Tompán és gyáván futballoztunk, az Újpest pedig gólokkal büntetett. A kezdeti sokk és egy kényszerű csere után átszerveztük a csapatot, agresszívabbá váltunk, elöl pedig elkezdett működni a letámadásunk. Fontos volt, hogy még a szünet előtt sikerült egyenlítenünk, a második félidőben pedig már abszolút a mi akaratunk érvényesült. Óriási fegyverténynek tartom hogy 0-2 után sikerült fordítanunk és megnyernünk a mérkőzést. Csapatként ismét jelesre vizsgáztunk!

U14 Kiemelt csoport, 6. forduló
UTE U14–MTK Budapest U14 1-3 (1-2)

Gólszerző: Felföldi (13.) illetve Pinti (14.), Freyer (34.), Lovász (74.)

Sárga lap: Felföldi (35.) illetve Kugyela (23.), Cseh (48.), Pinti (59.)

MTK Budapest: Tóth - Csiha, Porkoláb, Balázsi, Csóri (Pásztor 73.) - Simon, Urbán (Major 60.), Kugyela (Purzsa 73.) - Cseh (Weisz P. 50.), Pinti (Konkoly 60.), Freyer (Lovász 41.).

Moskovits Gábor értékelése: - Benne volt a lábakban a szerdai Fehérvár elleni meccs és az ellenfél direkt, céltudatos játékához is nehezen alkalmazkodtunk. Az elmúlt hetekben jól fociztunk, de nem nyertünk, most pedig egy döntetlen szagú meccset sikerrel abszolváltunk. Ezért sem szabad az eredményből kiindulni az utánpótlás képzésben.