U12, U13: Edzőmérkőzés a Budapest Honvéd-MFA otthonában

2019-12-05

Többnapos pihenő és egyetlen edzés után is nyert az U12, az őszi bajnokihoz képest sokkal jobban játszott az U13.

Budapest Honvéd-MFA–MTK Budapest U12 2-3 (0-1)

MTK Budapest: Tuska – Horváth, Bárdi, Lovász, Papp – Balog, Zoltai, Polonkai – Kőhalmi.
Cserék: Bucsai, Hornyák, Kiss-Szilágyi, Martinov, Zubor.

Gólszerző: Zubor Ádám, Polonkai Noel, Bárdi Dorián.

Tóvaj Kristóf értékelése: – Voltak olyan periódusai a mérkőzésnek, amikor nyeregben érezhettük magunkat, és nagy labdabirtoklási fölényben játszottunk – bár gyakran a saját térfelünkön – a félidők végére viszont beszorultunk, és akár meg is fordulhatott volna az állás. 3-4 nap pihenő, és egyetlen edzés után ez várható is volt. Bárdi Dorián, Zoltai Levente és Papp Kende versengett a csapat legjobbja címért, de végül nem tudtunk dönteni (kinek a Papp, kinek a papné). Az viszont biztos, hogy van még tartalék a csapatban: jó néhány játékosunk többet tud a ma mutatottnál.

Budapest Honvéd–MFA–MTK Budapest U13 1-1

MTK Budapest:Tóth – Csiha, Porkoláb, Csuvikovszki, Csányi – Simon,Weisz, Urbán – Pásztor, Szabó, Kugyela.
Cserék: Farkas, Rezsabek, Csóri, Tóth, Molnár, Zsembery, Freyer.

Gólszerző: Kugyela Zalán.

Moskovits Gábor értékelése: – Ősszel a bajnokságban, játékban és eredményben is felülmúlta csapatunkat a Honvéd, akkor ez nagy csalódás volt számomra. Ezen a napon viszont teljesen más volt a mérkőzés képe. Az első 20 percben az ellenfél szinte át sem jött a térfelünkre, de ziccerig nem jutottunk, mert mindig azt gondoltuk hogy a jónál is lesz jobb helyzet. Nem lett. Amikor ellenfelünk elkezdett fölénk kerekedni és helyzeteket kialakítani, akkor szereztünk gólt. A félidő második 20 percében hullámzó játék folyt a pályán, hol mi, hol az ellenfél kezdeményezett többet. A második félidő elején még inkább irányítani tudtuk a játékot, ám ellenfelünk nagyon szép kontra után kiegyenlített. A hátralévő időben már inkább küzdelem volt a pályán. Összességében hasonló erők meccse zajlott, így reális a döntetlen. Soha nem szoktam senkit külön kiemelni, de a mai és az elmúlt hetekben nyújtott teljesítménye alapján Porkoláb Kristóf mindenképpen dicséretet érdemel, főleg azok után, hogy a szezon elején többször is kritikusak voltunk vele. Bravó, Porki, csak így tovább!